Wybór odpowiedniej bramy stanowi istotną kwestię dotyczącą naszego ogrodzenia. Dosyć często traktujemy ten temat po macoszemu. Brama jednak powinna być umiejscowiona na wysokości garażu, aby uniknąć dodatkowych manewrów podczas parkowania.

Bramy przesuwne nie wymagają dużej ilości miejsca jak w przypadku bram z rozwieranymi skrzydłami (otwierają się w głąb wjazdu), lecz trzeba zadbać o to, aby skrzydło mogło w swobodny sposób poruszać się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia. Jeśli interesują Cię szczegóły, sprawdź Automatyka do bram Bydgoszcz

Automatyka do bram na pewno zapewni duży komfort jej użytkownika. Dodatkowy montaż fotokomórek zapewni dodatkowe bezpieczeństwo – nie będzie możliwości, że brama zamknie się zbyt szybko i uszkodzi samochód. Warto również zwrócić uwagę, że takie skrzydło jest zawieszone na wysięgniku, co zapewnia, że zanieczyszczenia oraz śnieg nie będą w stanie zblokować ruchu bramy wjazdowej. Tego typu bramy sprawdzają się także na niewielkich podjazdach. Lokalizacja i sposób otwierania bramy wjazdowej, to bardzo istotny element, ponieważ odgrywa jedną z najważniejszych ról w codziennej komunikacji. Warto dodać, że należy ją umiejscowić na wysokości garażu, a jej szerokość nie powinna wynosić mniej niż 4m.