Pielęgnacja paznokci

0
Opublikowany 7 czerwca 2013 przez Alicja w

kk Jak zaoszczędzić pieniądze na pielęgnacji paznokci? Czy koniecznie musimy kupować odżywki w postaci lakieru? Otóż nie, nie musimy.

Domowe, babcine sposoby znane są nam od wieków. Kiedyś kobiety nie chodziły do drogerii po kosmetyki, tylko same je tworzyły. Ostatnio natrafiłam na ciekawy program telewizyjny, w którym udowodniono, że maści robione starodawną recepturą są dużo bardziej skuteczniejsze od obecnych. Jedną z takich cudownych płynów jest oliwa z oliwek-znana w starożytności, a używana do dnia dzisiejszego w krajach arabskich. Jeśli chcemy skończyć z kruchymi, łamliwymi paznokciami to użyjmy jej.  Musimy podgrzać ją i trzymać palce przez ok. 20 min. Jeśli dodamy trochę soku z połówki cytryny, będzie ona miała właściwości wybielające. Zabieg powtarzamy 1-2 razy w tygodniu.

Następnym produktem domowym jest żelatyna. Wzmacnia ona paznokcie. Łyżeczkę żelatyny rozpuszczamy w szklance letniej wody. Po ok. 5 min. gdy stężeje, mieszankę podgrzewamy. Trzymamy w niej paznokcie 10 min. Zabieg powtarzamy przez 3 tyg. Kilka razy co kilka dni.kkk

Jeśli mamy  zaczerwienione miejsca wokół paznokci od skórek warto wziąć witaminę A+E nakłóć igłą i wmasować w te miejsca. Oczywiście, możemy także posmarować płytkę paznokcia. Wówczas wpływa ona na wzrost paznokci.

Używanie olejku rycynowego lub kokosowego przynosi podobne rezultaty.

Maska z żółtka z dodatkiem łyżki oleju i paru kropel  soku z cytryny ma nie tylko dobry wpływ na kondycję włosów, ale i paznokci. Należy trzymać palce przez 15 min w niej i następnie spłukać ciepłą wodą.

Jeśli wykonujemy jakikolwiek zabieg skracania paznokci pilniczkiem to piłujmy tylko i wyłącznie w jedną stronę.

Należy pamiętać także o zdrowym odżywianiu się. Naszym paznokciom służą witaminy z grupy B. Znajdziemy ją w jajkach, rybach, orzechach i owocach suszonych. Tak więc, na zdrowie!


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)