Wyjątkowa aplikacja – usłyszysz bicie serca dziecka

0
Opublikowany 24 marca 2014 przez Magdalena w

Rozwój technologii i jej obecność w codziennym życiu jest naprawdę imponująca. Dziś posiadając smartfona, masz w kieszeni wszystko – komputer, portfel, kalendarz, telewizję. Codziennie tworzonych jest tysiące nowych aplikacji mających ułatwić i uatrakcyjnić nasze codzienne życie. I dziś chcemy omówić jedną z takich nowości technologicznych –  aplikację bellabeat. Aplikacja ta jest przeznaczona dla kobiet w ciąży do monitorowania rozwoju dziecka. Za pomocą specjalnego urządzenia podłączanego do telefonu komórkowego można usłyszeć bicie serca dziecka. Specjalna aplikacja zapisuje szybkość tętna płodu, aby można monitorować całą ciążę. Ponadto sprawdzi także częstotliwość skurczów macicy, poziom glukozy w organizmie matki oraz nasycenie krwi tlenem.
Skąd pomysł na bellabeat ?

Badania wykazują, że wiele matek odczuwa podwyższony niepokój o stan zdrowia swojego nienarodzonego dziecka. Ponad 50 % przyszłych matek martwi się, że dziecko jest zdrowe i tylko wizyta u lekarza jest w stanie uspokoić je. Aplikacja ta na pewno zyska szybką popularność, dzięki możliwości natychmiastowego sprawdzenia czy z dzieckiem wszystko w porządku. Dochodzi także element przyjemności- każda matka, ale także  pozostali członkowie rodziny lubią słuchać bicia serca oczekiwanego potomka.

Ile kosztuje bellabeat ?

Aplikacja kosztuje ok. 400 zł. Jest dostępna dla wszystkich smartfonów. Dostępna jest wyłącznie w języku angielskim. Także niezbędna wtyczka z aparatem jest do kupienia w USA.

Przyszłość bellabeat.

W przyszłości dzięki tej aplikacji zmienić się ma system opieki lekarskiej nad ciężarnymi. Badanie wykonane samodzielnie przez matkę w domowym zaciszu, wysyłane będzie do bazy szpitalnej i tam sprawdzane przez prowadzącego lekarza. Zminimalizuje to do niezbędnego minimum wizyty w szpitalach i poradniach położniczych.


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz


(wymagane)